×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

علی خالق زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار وینا اظهار داشت: با توجه به استقبال زیاد مردم در سال های اخیر از این ورزش، اجرای برنامه های متنوع و خاص و هیات های فعال نیاز به تجهیزات و سالن دیگری است که انتظار می رود بخش خصوصی ورود پیدا کند.
وی با بیان اینکه برخی از علاقه مندان به این ورزش به خاطر وجود فقط یک سالن در این شهرستان و دوری مسافت شرکت و حضور نمی یابند گفت: هم اکنون یک سالن زورخانه ای در این شهر در دست ساخت است که ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
خالق زاده با بیان اینکه به خاطر نبود اعتبار و کم کاری پیمانکار ساخت این طرح برای مدتی متوقف شده بود افزود: این سالن در مجموعه ورزشی آزادی در مساحت ۳۰۰ متر مربع است که برای تکمیل آن یک میلیارد ریال اعتبار لازم است و در صورت تخصیص به موقع اعتبارات عملیات ساخت آن تا سال آینده به اتمام می رسد.
رییس اداره ورزش و جوانان شیروان با بیان اینکه باید قدر ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای را بدانیم و با گسترش این رشته در راه جهانی شدن آن قدم برداریم گفت: هم اکنون ۱۵۰ ورزشکار پهلوانی و زورخانه ای از سن ۷ سالگی تا ۷۰ سالگی در این شهرستان فعالیت دارند.
ورزش زورخانه‌ای یا ورزش باستانی و پهلوانی نام مجموعه حرکات ورزشی با اسباب و بی‌اسباب و آداب و رسوم مربوط به آن است که در محدوده تاریخی و فرهنگی ایران از گذشته‌های دور رواج داشته‌ است.
پرونده ثبت جهانی آیین‌های پهلوانی و زورخانه‌ای کشور با همکاری فدراسیون این ورزش و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آماده سازی شد و آیین‌های پهلوانی و زورخانه‌ای آبان ماه ۱۳۸۹ در فهرست میراث معنوی یونسکو به ثبت جهانی رسید.
۷۱۸۶/ ۶۰۴۲

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false