×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

به گزارش خبرنگاران وینا از مراکز استانها، امامان جمعه درخطبه های این هفته گفتند: رهبری در جمع دانشجویان و دانش آموزان فرمودند که چالش ما با آمریکا، ۴۰ ساله است و اینکه می گویند آمریکا اخیرا عصبانی شده، اینگونه نیست زیرا غرب از همان اول، از رهبری دینی و شیوه حکومتداری ما، از مردم سالاری دینی ما ناراحت بود و احساس می کند یک رقیب پرقدرت در حال شکل گیری است.
آنان همچنین اظهار داشتند : همواره ملت انقلابی ایران در برهه های مختلف اثبات کرده اند که زیر بار و فشار زیاده خواهی های آمریکا نمی روند و مقابل این حکومت استکباری ایستادگی می کنند و عاملی برای تحقیر آمریکا در سطح بین الملل شده اند.
خطیبان نمازجمعه کشور با اشاره به ۱۳ آبان تاکید کردند: مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۱۳ آبان امسال، در کنار انزجار خود، اعلام کردند حاضر به مذاکره با استکبار جهانی نیستند و با وجود مقام معظم رهبری و همراهی مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران تا ظهور امام زمان (عج) پا برجاست.
ایشان در بخش دیگری از خطبه ها فرا رسیدن هفته وقف و اهمیت وقف در دین اسلام اشاره کردند و گفتند:کسانی که مال و دارایی خود را در راه خدا وقف می کنند اجر معنوی بزرگی نصیب شان خواهد شد و این کارشان صدقه جاری محسوب می شود.
امامان جمعه با اشاره به راهپیمایی ۲۰ میلیونی بزرگ اربعین حسینی از سپاه و نیروی انتظامی برای برقراری امنیت آن قدردانی و اضافه کردند از دولت و بانک مرکزی انتظار بیشتری برای خدمات رسانی به زائران جهت تبدیل ارز داشتیم،کربلای حسینی، بهترین جایگاه برای جمع شدن همه شیعیان در یک کنگره عظیم جهانی است.
همچنین آنان در ادامه به ۲۴ آبان سال ۵۸ سالروز تثبیت قانون اساسی از سوی مجلس خبرگان رهبری و بلوکه شدن دارایی های ایران از سوی آمریکا اشاره کردند و بیان داشتند : آمریکا ۴۰ سال است که ایران را تحریم کرده ولی هیچگاه کاری از پیش نبرده است.
خطیبان نماز جمعه سراسرکشور با تبریک حلول ماه ربیع الاول یاد آور شدند: اول این ماه که مصادف با هجرت پیامبر اسلام (ص) از مکه به مدینه است از رخدادهای مهم تاریخ است و این هجرت به قدری مهم بوده که آغاز تاریخ اسلام شده و یکی از درخشنده ترین دوران اسلام این مقطع است.
خبرنگاران مراکز استانی وینا بخش هایی از خطبه های نماز جمعه این هفته را به شرح ذیل گزارش کرده اند:

**مشهد
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: مقاومت و ایستادگی ۴۰ ساله مردم ایران در مقابل استکبار و زیاده خواهی های آنان، ناشی از شیعه علی (ع) بودن و درس گرفتن آنان از آموزه های آن بزرگوار است.
آیت الله سیداحمد الهدی در خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد در حرم مطهر امام رضا (ع) افزود: اینکه مردم ایران توانستند با قوت و قدرت در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کنند و امروز آمریکا را به ذلت برسانند نه به خاطر این بود که از تبار آرش هستند بلکه به این دلیل است که شیعه علی(ع) و پیرو آن امام هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از خدمات رسانی به زائران و مسافران دهه پایانی صفر گفت: راهپیمایی دشمن کورکن اربعین به بهترین شکل ممکن برگزار شد و حضور زائران پیاده برای زیارت امام رضا(ع) نیز به درخشندگی انجام گرفت.

**سمنان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: دشمن از حضور مقتدرانه ملت ایران در ۱۳ آبان بفهمد که چراغ انقلاب خاموش شدنی نیست.
آیت‌الله سید محمد شاهچراغی افزود: چراغ انقلاب خاموش شدنی نیست و مردم با حضور پرشکوه خود به استکبار جهانی بار دیگر ثابت کردند تا آخرین نفس پای آرمان های انقلاب ایستاده اند. مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۱۳ آبان امسال، در کنار انزجار خود، اعلام کردند حاضر به مذاکره با استکبار جهانی نیستند و با وجود مقام معظم رهبری و همراهی مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران تا ظهور امام زمان (عج) پا برجاست.
وی با بیان اینکه گرانی در جامعه بی حساب شده و مردم در آتش گرانی می سوزند، تاکید کرد: واجب است مسوولان با گرانی مقابله کنند.

**ایلام
نماینده ولی فقیه در استان و‌امام جمعه ایلام گفت: مردم ایران با استقامت در مقابل زیاده خواهی های آمریکا جواب توهین و اهانت های آنها را داده اند و موجب سرشکستگی قدرت پوشالی آمریکا در سطح جهان شده اند.
حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار اظهار داشت: آمریکا همواره ملت و کشور ایران را قبل و بعد انقلاب و حتی در زمان رژیم دست نشانده پهلوی مورد اهانت قرار داده ولی با پیروزی انقلاب اسلامی حضور مردم در صحنه و حمایت خودجوش آنها از نظام سرشکستگی آمریکا را به دنبال داشته است.
وی افزود: در روز ۱۳ آبان اخیر حضور اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در راهپیمایی و خروش انقلابی آنها بیانگر وفاداری و همراهی ملت با آرمان های نظام و مشتی کوبنده بر یاوه گویی های جهان استکبار و سردمداران غرب و حامیان منطقه ای آنها بود.

**ارومیه
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: دشمنان هجمه های رسانه ای خود را شروع کرده اند و ملت مسلمان جمهوری اسلامی ایران باید با بصیرت افزایی در جامعه نقشه های دشمنان را نقش برآب کنند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: بصیرت افزایی در جامعه موجب ایستادگی در مقابل دشمنان می شود و با این عمل دشمن متوجه می شود که تحریم ها بر این ملت اثر ندارد.
وی بیان کرد: باید با تلاش روزافزون از تحریم ها به عنوان یک فرصت در جامعه استفاده و با تکیه بر متخصصان و جوانان نخبه داخلی زمینه پیشرفت و آبادانی کشور فراهم شود.

**کرمان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به مسدود شدن دارایی ایران در آمریکا و به جریان انداختن تحریم ها علیه ملت شجاع ایران افزود: زمینه های افول آمریکا و ظهور بخشی از این افول را در صحنه های بین المللی شاهد هستیم.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی افزود: یکی از دلایل افول آمریکا خوی استکباری این کشور همراه با ادعای لیبرال دموکراسی است که قابل توجیه نیست و در آمریکا آزادی با رای مردم در تعارض است و اجازه آزادی و رای به مردم را نمی دهند.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از قدرت های سخت افزاری آمریکا اقتصاد این کشور است که علیه ملت ها از آن استفاده می کنند اما در شرایط کنونی اقتصاد آنها دچار مشکل شده است.

**اصفهان
امام جمعه موقت اصفهان گفت : تحریم های ۴۰ ساله گذشته علیه ایران اسلامی ما را روز به روز قوی تر کرده است به طوری که ۱۳ آبان هم آمد و هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است.
حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی افزود : عده ای می گفتند با شروع تحریم های جدید امریکا علیه کشورمان از ۱۳ آبان، مملکت به هم می ریزد و اغتشاش به وجود می آید اما دیدیم که هیچ اتفاقی آن روز نیفتاد.
وی با بیان این که امریکا روز به روز ضعیف تر و ایران، قوی تر می شود، تصریح کرد : ایران امروز به قدرتی رسیده که تحریم ها روی آن اثرگذار نیست وبنابر تاکید رهبر معظم انقلاب آینده ما بسیار والاتر از زمان حال خواهد بود و در همه ابعاد از جمله پزشکی و تسلیحات نظامی برای دفاع از کشور پیشرفت بسیاری خواهیم کرد.

**اراک
نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی گفت: توطئه دشمنان و تحریم ظالمانه آمریکا علیه ایران اسلامی با تدبیر و همدلی پشت سر گذاشته می شود.
آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» افزود: استکبار جهانی برای ایران و منطقه نقشه های شوم متعددی دارد از جمله رسمی کردن رژیم منحوس اسرائیل که کشورهای مسلمان باید این دسیسه ها را با وحدت و بصیرت به موقع شناسایی و با آن ها مقابله کنند. استکبار به دنبال این است تا کشورهای منطقه به ویژه کشورهای عربی در تقابل با ایران باشند و با این ترفند به فکر منافع استکباری خود است.
وی خاطرنشان کرد: ملت سرافراز و دلیر ایران اسلامی در جبهه داخلی با وحدت، انسجام همه گروه ها بر تمامی مشکلات اقتصادی، اجتماعی، و فرهنگی به پیروزی و موفقیت دست پیدا می کند.

**بندرعباس
نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس تحریم ها را نتیجه تفکرات غرب گرایی و وابستگی به کشورهای بیگانه دانست و گفت: اگر به فکر تولید و رونق داخلی باشیم تحریم های آمریکا بی اثر خواهد بود.
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نا امیدی را یکی از برنامه های شیطان در شبکه های رسانه ای دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: سفره های مردم ما نباید به گونه ای لغزان باشد که آمریکا به راحتی بتواند کالاهایی که می توان در داخل تولید کرد را تحریم کند.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان از رادیو بی بی سی و شبکه های وابسته به انگلیس به عنوان دشمن رسانه ای متحد ضد جمهوری اسلامی ایران نام برد و ابراز داشت: آیا پذیرفتن این صدای های بیگانه و انکار صدای خودی از سوی برخی افراد و جریان ها منطبق با عقل است.
وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته به روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه اشاره کرد و افزود: امروزه علم به جای این که ملت ها را رشد بدهند برای وابستگی ملت ها ابزار کار مستکبران شده است.

**زاهدان
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ملت ایران با خوی استبدادی و استکباری آمریکا مشکل دارند و به فرموده امام راحل مادامی که رابطه این کشور با ما رابطه گرگ و میشی باشد با او مقابله می کنیم.
آیت الله عباسعلی سلیمانی اظهار داشت: ملت ایران با آمریکا و رژیم صهیونیستی به دلیل ذات استکباری و خوی درندگی که دارند مخالف است، هر کشوری که بخواهد به استقلال ایران اسلامی دست درازی کند در مقابل او ایستادگی خواهیم کرد.
وی اضافه کرد:امروزه دولت آمریکا نماد استکبار است و دشمنی این کشور با مردم ایران از کوتادی ۲۸ مرداد سال ۳۲ به طور علنی آغاز شد. ایجاد نظام جمهوری اسلامی و استقلال ایران از عمده دلایل مهم دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی است.

**همدان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: در انتخابات اخیر آمریکا جنگی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان راه افتاده است که به لطف خدا نشانگر افول دولت این کشور است.
آیت الله غیاث الدین طه محمدی اظهار داشت: خدا بخواهد کسی را نابود کند با دست خودش نابودش می کند و حالا دولت ترامپ با دستان خودش رو به نابودی است. این حکومت های پوشالی عربی آنقدر ذلیل و ضعیف هستند که در مقابل اسرائیل باج می دهند.

**یزد
امام جمعه موقت یزد گفت: بالاترین مشکل فعلی کشور، تحریم ها نیست بلکه ناشی از جنگ روانی دشمنان و حصر مغزها و نخبگان ایرانی است که باید در این خصوص بصیرت داشت.
آیت الله سیدمحمدرضا مدرسی با اشاره به مشکلات تحریم گفت: بخشی از مشکلات موجود به دلیل اهمال کاری و حسن ظن به دشمن است و اگر در فرصتی که داشتیم برنامه ریزی صحیحی انجام می شد خیلی از مشکلات را نداشتیم.
وی با بیان اینکه در جنگ روانی ، دشمنان هزینه های سنگینی کرده اند ، افزود: با این وجود به دلیل داشتن منابع فراوان و داشتن نخبگان و دانشمندان سرشناس در کشور ، در آینده مشکل چندانی نخواهیم داشت.
امام جمعه موقت یزد با تأکید بر لزوم واکسینه کردن ملت در مقابل توطئه های دشمنان تصریح کرد: درباره تحریم ها نباید روی اروپایی ها ، حسابی باز کنیم و مردم و دولت باید بدون کمک به دیگران ، با شجاعت و قدرت و صلابت ، مسیر صحیح را دنبال کنند.

**قزوین
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که نظام آمریکا رو به افول و فروپاشی است و این موضوع مورد تایید تحلیگران آمریکایی نیز قرار گرفته است.
آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه افزود: پیروی از آمریکا و کشورهای غربی منجر به شکست خواهد شد، زیرا رهبران سیاسی زیادی در دنیا بودند که برای رضایت این کشورها ، اقدامی انجام دادند و در نهایت مورد غضب و خشم آنها قرار گرفتند.

**سنندج
امام جمعه سنندج با بیان اینکه استکبار جهانی با ایجاد جنگ روانی و تحریم اقتصادی به دنبال تضغیف روحیه مردم کشورمان است، گفت: ملت باید در کنار دولتمردان ثابت قدم باشد و با پیروی از رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب در مقابل توطئه های شوم دشمنان ایستادگی کنند.
ماموستا عبدالرحمن خدایی اظهار داشت: وی افزود: همانگونه که رهبری فرمودند جوانان باید ابتکار و نوآوری را سرلوحه زندگی خود قرار داده و با تلاش و فعالیت مضاعف، زمینه آینده ای درخشان را برای کشور فراهم کنند.
وی در ادامه از حضور گسترده مردم کردستان در راهپیمایی ۱۳ آبان تقدیر کرد و یادآور شد: مردم ایران اسلامی با شرکت باشکوه خود در این مراسم جواب دندان شکنی به تهدیدهای آمریکا دادند.
وی در بخش دیگری از خطبه ها به اهمیت وقف در دین اسلام اشاره کرد و گفت: مساله وقف در آیین اسلام حقیقتی اساسی است و واقفان کار بسیار ارزشمندی را در خدمت به مردم و جلب رضای خدا انجام می دهند.

**کرمانشاه
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با تقدیر از راهپیمایی عظیم مردم در ۱۳ آبان گفت: در طول ۴۰ سال گذشته همبستگی و حضور مردم در همه صحنه های انقلاب اسلامی منجر به شکست آمریکا شده است.
آیت‌الله مصطفی علما با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان و دانش آموزان گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری در جهان است که امریکا در آن هیچ نقشی ندارد و این مساله برای این کشور یک شکست بزرگ است که در طول ۴۰ سال گذشته نتوانسته حتی یک روزنه نیز در آن بیابد.

**شهرکرد
خطیب موقت جمعه شهرکرد با اشاره به دشمنی دیرینه آمریکا با ملت ایران تاکید کرد: تحریم های دشمن در شرایط کنونی راه به جایی نمی برد و مردم مانند گذشته در مقابل توطئه دشمن ایستادگی می کنند.
حجت الاسلام سید ابوالحسن فاطمی افزود:تحریم های جدید آمریکا ، تازگی ندارد و از همان ابتدای انقلاب اسلامی، آمریکا دشمنی خود را به انقلاب اسلامی ایران با تحریم ها آغاز کرد. برای رفع کمی ها و کاستی ها در حوزه اقتصادی باید مسوولان بیش از گذشته تلاش کنند و تلاش آنها چند برابر گذشته باشد و اگر مسوولی در حوزه مسوولیت خود کم کاری کرد به مردم معرفی شود و جای خود را به افراد پر تلاش دهد.

*بیرجند
امام جمعه موقت بیرجند گفت: در فرهنگ دینی ما آزادی اجتماعی و معنوی با هم معنا پیدا می کند.
حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی افزود: آزادی اجتماعی یعنی هر فردی بتواند برای رشد و کمال انسانی اش آزاد باشد و مانعی سر راهش نباشد. کسانی به دلیل خوی استکباری قصد استثمار دیگران را دارند چون خود را برتر می دانند و برای منافع شخص خود، قبیله و قوم خود حاضرند همه را نابود کنند.

**تبریز
خطیب موقت جمعه تبریز گفت: مردم انتظاراتی از قبیل توقف گرانی در جامعه به خصوص در زمینه کالاهای اساسی دارند و باید هر چه سریع‌تر جلوی تورم و افزایش قیمت کالاها گرفته شود.
حجت‌الاسلام احمد مطهری‌اصل به رای اعتماد مجلس به چهار وزیر پیشنهادی رییس جمهوری اشاره کرد و گفت: مردم منتظر ثمره این انتخاب هستند.
وی ‌به رکود مسکن در کشور اشاره کرد و گفت: رونق ساخت و ساز علاوه بر اشتغال زایی بخش هایی زیادی از اقتصاد کشور را به حرکت در می آورد. رونق مسکن نباید به گرانی آن بینجامد زیرا که با همین قیمت های کنونی هم عده زیادی قادر به خرید مسکن نیستند.

**اردبیل
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: قدرت ایران اسلامی فقط تجهیزات نبوده بلکه ایمان، اعتقاد و روحیه شهادت طلبی سلاح اصلی ماست.
آیت الله سید حسن عاملی با اشاره به افتتاح خط تولید انبوه جت جنگنده های ایرانی آن را یک حرکت علمی فوق العاده برشمرد و افزود: این حرکت نباید ساده انگاشته شود، ایران ۱۰ سال بر روی قطعات حساس این هواپیما کارکرده و در نهایت یک هواپیمای جنگی تمام ایرانی اختراع و به تولید انبوه رسید. ایران در منطقه تنها کشوری است که به این تکنولوژی بسیار حساس دست یافته و سایه دسترسی به آن مثل کابوس بر سر دشمنان سنگینی می کند.

**بوشهر
امام جمعه موقت بوشهر گفت: ائتلاف عبری عربی در یمن با وجود حمایت غربی ها و در راس آنها آمریکا به شکست انجامید.
حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی افزود: آمریکا اکنون به بهانه حمایت از مردم یمن به فکر صلح افتاده که پس از گذشت چهار سال از جنگ یمن این مهم نشان می دهد پیشنهاد آنها تنها یک راهکار برای نجان عربستان سعودی است.
وی بیان کرد: در جنگ یمن چیزی که بیش از همه آشکار شد ضعف و بیچارگی کشور عربستان است که آمریکایی ها بخوبی دریافتند این کشور ابزار مناسب و توانمندی برای جنگ نیابتی در منطقه خاورمیانه نیست.
هاشمی ادامه داد: آمریکا اکنون به این نتیجه نیز رسیده که با استفاده از عربستان بعنوان جرثومه فساد نمی توانند ضربه ای به ایران وارد کنند.

** بجنورد
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: تیم جدید و تازه نفس دولت، که خوشبختانه صبغه اقتصادی دارد، کاری کارستان کند و کشور را از شرایط و گرفتاری کنونی نجات دهد.
حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی، مسکن مهر را به رسمیت بشناسد و آن را مزخرف نپندارد، بافت فرسوده را اصلاح و بازسازی کند و شعارهای متوهم را دنبال نکند. وزیر اقتصاد هم برای کنترل تورم، مدیریت نقدینگی در کشور تلاش کند و کشور را از تنگناهای کنونی نجات دهد، وزیر صنعت، معدن و تجارت هم حمایت از تولید داخل را سرلوحه کار قرار داده و فکری برای رونق فعالیت و راه افتادن کارخانه ها و اشتغال جوانان داشته باشد.
وی تاکید کرد: وزرای جدید و تازه نفس، نفس تازه به ملت بدهند و این ناهنجاری ها را که مطلوب رهبری نیست، به مطلوب تبدیل کنند.

** اهواز
امام جمعه کلانشهر اهواز گفت: آمریکا در حال از دست دادن جایگاه خود به عنوان یک ابر قدرت است و آثار این موضوع در حال نمایان شدن است.
آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری با اشاره به برگزاری انتخابات کنگره آمریکا برای تعیین اعضای پارلمان گفت: در این انتخابات دیدیم که آمریکایی ها چگونه به جان هم افتادند و در نهایت مجلس به دست دموکرات ها افتاد و باعث ایجاد اختلافات بسیار شدید بیشتری در بین سران این کشور شد.
وی به شکست فاجعه بار سیاست های ائتلاف سه گانه آمریکا، اسرائیل و عربستان در مقابل ایران، عراق و یمن اشاره کرد و گفت: مشکل آمریکا با جمهوری اسلامی فقط فعالیت های هسته ای نیست بلکه نگرانی آنها این است که ایران در حال تشکیل بزرگترین قدرت منطقه از نظر تکنولوژی و نظامی است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false