×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

به گزارش وینا، اجلاس دو روزه دموکراسی بالی که از سال ۲۰۰۸میلادی توسط ‘سوسیلو بامبانگ یودهویوهو’ رئیس جمهور سابق اندونزی به صورت سالیانه برگزار می شود، به یک پلتفرم تلاش برای رشد و ارتقای همکاری های منطقه ای و بین المللی در زمینه صلح و دموکراسی از طریق گفت وگو و استفاده اعضای شرکت کننده در اجلاس از تجارب یکدیگر دراین زمینه تبدیل شده است.
در اجلاس امسال نیز مقامات شرکت کننده از کشورهای مختلف جهان درباره تجربیات و یافته های علمی و عملی خود در حوزه دموکراسی با هدف افزایش رفاه عامه به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.
آیین افتتاحیه این مجمع امروز با سخنرانی ‘رتنو مرسودی’ وزیر امورخارجه اندونزی و با حضور ‘بارون واکا’ رئیس جمهوری نائورو به عنوان میهمان ویژه آغاز و سپس حاضران در دو نوبت صبح و بعد از ظهر درخصوص ‘ایجاد نهادهای دموکراتیک با هدف دستیابی به رفاه پایدار’ و ‘نقش فناوری و نوآوری در آینده رفاه جامعه’ به تبادل دیدگاه پرداختند.
با وجود زلزله ۵٫۷ ریشتری با مرکزیت استان نوساتنگارا غربی اندونزی که موجب لرزش چند ثانیه ای محل برگزاری مجمع دموکراسی بالی در استان دنپاسار نیز شد ولی آیین افتتاحیه و دستورکار اصلی نشست بدون وقفه به کار خود ادامه داد.
براساس برنامه اعلام شده مجمع دموکراسی بالی فردا جمعه ۷ دسامبر ۲۰۱۸ با قرائت نتایج مباحث مطروحه در این نشست توسط ریاست مجمع و همچنین ارائه گزارش از نشست های کنفرانس دانشجویان دموکراسی بالی و گردهمایی جامعه مدنی بالی و مجمع رسانه ها که بصورت جداگانه برگزار شده است، به کار خود پایان خواهد داد.
دراجلاس سال جاری نشست دانشجویان و دموکراسی نیز با حضور ۱۵۰ دانشجو از اندونزی و سایر کشورهای مختلف برگزار می شود.
مجمع دموکراسی بالی در سال ۲۰۰۸ به ابتکار سوسیلو بامبانگ یودیونو رئیس جمهور سابق اندونزی تاسیس شد. در نخستین نشست این مجمع نمایندگان ۴۰ کشور خارجی در آن حاضر بودند که این میزان مشارکت در سال ۲۰۱۷ و در دهمین نشست مجمع به ۱۰۶ هیات از سراسر دنیا افزایش یافت.
نمایندگان اتحادیه های مختلف از جمله اتحادیه آفریقا، دبیرخانه اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن)، اتحادیه اروپا و کمیته بین المللی صلیب سرخ نیز در اجلاس بین المللی بالی حضور دارند.
وزیران امورخارجه برخی از کشورهای اتحادیه جنوب شرق آسیا’آسه آن’، استرالیا و نیوزیلند از جمله مقام های ارشد شرکت کننده دراین اجلاس هستند.
آساق **۱۵۹۹**۲۰۴۰

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false