×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

حسینعلی نظری عصر پنجشنبه در حاشیه آیین پایانی نخستین رقابت های قهرمانی تکواندو دانشجویان کشور در رشته پومسه در دانشگاه صنعتی شاهرود در گفت و گو با وینا اظهار داشت: فعالیت در بخش پومسه از حدود ۱۲ سال پیش در فدراسیون دانشجویان آغاز شده اما مسابقات آن همیشه در کنار بخش مبارزه برگزار می شد.
وی با بیان اینکه برای نخستین بار رقابت های پومسه دانشجویان کشور به طور مستقل در هفته جاری در ۲ بخش دختران و پسران برگزار شد، تصریح کرد: در بخش مبارزه از سال ها پیش عنوان های خوبی در المپیاد دانشجویان جهان به دست آورده ایم و در بخش پومسه نیز از سال ۲۰۰۹ کار آغاز شده و توانستیم در مسابقات دانشجویی صربستان به جایگاه سوم جهان دست یابیم.
سرمربی تیم ملی پومسه با تاکید بر این که در این رشته از کمیت به کیفیت دست یافته ایم، ابراز داشت: در رویداد کنونی قهرمانان جهان، قهرمانان کشوری و بازیکنان لیگ تکواندو نیز حضور دارند و این موضوع سطح رقابت ها را بالا برده است.
نظری هم چنین شرایط میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: برخلاف اینکه در بیشتر استان ها سالن های زیبایی مشاهده نشده و مدیران همکاری و همدلی لازم را ندارند، در این دانشگاه همه چیز استاندارد بوده و مدیران تربیت بدنی از ابتدای کار با مهمانان همراه بودند.
وی ادامه داد: این امر نشان می دهد ورزش در کشور ما در حال مدیریت بوده و اثرگذار است و می توانیم از دیپلماسی ورزشی در همه جا استفاده کنیم.
سرمربی تیم ملی پومسه به برگزاری چند رویداد مهم در سال ۲۰۱۹ نیز اشاره کرد و افزود: تیم ملی دانشجویان مرداد آینده به مسابقات جهانی ایتالیا اعزام می شود و امید است دانشجویان ایرانی بتوانند سکوهای زیادی را از آن خود کنند.
وی با بیان اینکه امتیازبندی ورزشکاران در رشته پومسه نیز در دستور کار است، اضافه کرد: از آنجایی که ایران توانست در مسابقات المپیک آسیایی نشان نقره را به دست آورد این احتمال وجود دارد که امتیاز این مسابقه برای حضور در بازی های جهانی نیز موثر واقع شود.
به گزارش وینا، نخستین رقابت های قهرمانی تکواندو دانشجویان کشور در رشته پومسه، ۲۰ تا ۲۳ اسفند در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شد. در بخش دختران تیم دانشگاه خوارزمی و در بخش پسران نیز دانشگاه اصفهان موفق به دریافت عنوان های نخست شدند.
۷۳۵۹/۷۴۰۸

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false