×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

به گزارش وینا، پس از شکست سیاست های داخلی و خارجی عربستان و اشتباهات «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور، نشانه هایی از برخی تلاش ها برای نجات این کشور از بن بست های خودساخته در منطقه از طرف دیگر کشورهای عربی به چشم می خورد.
در همین راستا و در جدیدترین مورد، معاون وزیر امورخارجه کویت در گفت و گو با روزنامه ‘الرای’ گفت: دیدگاه مثبتی برای غلبه براختلاف میان کشورهای خلیج فارس وجود دارد.
‘خالد جارالله’ افزود: در شورای همکاری خلیج فارس، موضوع غیرقابل حلی وجود ندارد.
وی ادامه داد: هنگامی که آینده و منافع ملت ها مطرح باشد، سران این کشورها با استفاده از تجربه خود اجازه نمی دهند که اختلافات موجود تا ابد ادامه یابد زیرا تداوم این اختلاف ها بر شورای همکاری و منافع کشورهای عضو آن تاثیر منفی می گذارد.
جارالله اضافه کرد، ما خوشبین هستیم که روزی صفحه این اختلاف ها بسته شود و شورای همکاری خلیج فارس خود را قوی تر از قبل بازسازی کند.
وی گفت: کویت این روزها شاهد تلاش هایی است که گام های مهمی برای تسلیم نشدن در مقابل اختلاف ها به شمار می رود.
معاون وزیر امورخارجه کویت اضافه کرد، تلاش برای حل و فصل اختلاف های میان کشورهای عربی خلیج فارس ادامه دارد.
با افزایش فشارهای بین المللی بر ریاض به خاطر قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی در کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه و ناکامی این کشور در اقدامات منطقه ای خود بویژه در یمن و لبنان و دیگر مسائل، احتمال می رود برخی کشورها با درخواست عربستان، تلاش هایی را برای خارج کردن این کشور از بحران های خود ساخته آغاز کنند.
سبک شدن وزنه عربستان در منطقه و جهان و بویژه از دست دادن نفوذ خود در میان کشورهای عربی، آل سعود را برای خروج از این شرایط، به کشورهایی متوسل کرده است که خود موجب تفرقه آن ها شده است.
کویت که در موضوع عربستان با قطر موضع معتدل تری نسبت به دیگر کشورهای عربی در پیش گرفت اکنون برای نجات سعودی اقداماتی را آغاز کرده است.
رایزنی با کشورهای عربی برای بازسازی شورای همکاری خلیج فارس نخستین گام برای کمک به عربستان به منظور برون رفت از بحران های داخلی و خارجی و یا دستکم کاهش فشارها برخاندان آل سعود است.
شبک**۶۱۱۶**۱۶۱۳

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false