×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

به گزارش وینا، لوکاک که در آخرین روز از کنفرانس «حمایت از آینده سوریه و منطقه» در بروکسل سخن می‌گفت، افزود: برای کمک‌رسانی به سوریه امسال اندکی کمتر از ۹ میلیارد دلار نیاز داریم که ۵٫۶ میلیارد آن باید به هزینه برای برنامه‌های منطقه‌ای برسد.
وی اظهار کرد که در حال حاضر ‘از هر ۱۰ سوری اکنون هشت نفر زیرخط فقر زندگی می‌کنند؛ ۶٫۲ میلیون در داخل سوریه آواره هستند و دو میلیون کودک بدون مدرسه. از میان این آوارگان ۴٫۲ میلیون نیازمند سرپناه هستند.’
لوکاک با بیان اینکه کشورهای کمک‌کننده انتظار دارند کمک‌ها در جای درست هزینه شود، بر اهمیت نقش آنچه او سازمان‌های مستقل ارزیابی‌کننده نیازها خواند، تأکید کرد.
وی در ادامه گفت: ‘کمک‌های بشردوستانه اثر مثبت خود را داشته است. به‌این‌ترتیب که بیماری‌های جدی و سوءتغذیه کنترل‌شده و اکنون در سوریه قحطی وجود ندارد.’
هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد افزود: ‘سال ۲۰۱۸ احتمالاً اولین سال پس از آغاز درگیری‌هاست که تعداد افراد بازگشته به داخل سوریه از تعداد افراد آواره شده بیشتر است.’ وی همچنین آموزش و دسترسی به مدرسه را یک موضوع مهم توصیف کرد و خواهان آن شد که کمک‌کننده‌ها این مساله را جدی بگیرند.
لوکاک در ادامه دسترسی به افراد آسیب‌پذیر را به دلیل مسائل بوروکراتیک و امنیتی دشوار توصیف کرد و از گروه‌های درگیر خواست که به سازمان‌های امدادرسان برای رساندن کمک‌ها یاری کنند.
سومین کنفرانس مشترک سازمان ملل و اتحادیه اروپا با موضوع ‘حمایت از آینده سوریه و منطقه’ از روز سه‌شنبه در بروکسل آغاز به کارکرده است. علاوه بر فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد، وزیران امور خارجه ترکیه، اردن و نخست‌وزیر لبنان درباره تحولات سوریه سخنرانی کرده‌اند.
اروپام ** هـ ن **۱۶۶۳**

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false