×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری مازندران ، حسن خیریانپور افزود که در این استان یکهزار و ۴۶۲ طرح اشتغال روستایی از سوی کمیته فنی متشکل از کارشناسان دستگاههای اجرایی مرتبط تایید و به بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات ارسال شده است .
وی گفت که بانک های عامل هم تاکنون ۷۲۹ طرح مصوب کمیته فنی را به ارزش یک هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال تایید و برای پرداخت تسهیلات به ۶۶۶ طرح اشتغالزا به میزان ۹۹۳ میلیارد ریال با متقاضیان قرارداد منعقد کردند.
خیریانپور افزود که با پرداخت تسهیلات به ۶۶۶ طرح اشتغال روستایی برای یکهزار و ۸۳۳ نفر از بیکاران مازنی ایجاد اشتغال می شود.
وی ادامه داد : با پرداخت این تسهیلات از سوی بانک های عامل حدود ۶۰ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی مازندران جذب می شود.
معاون استاندار مازندران میزان تسهیلات اشتغال روستایی این استان را در مرحله اول حدود یک هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
در مجموع اعتبار اشتغال روستایی مازندران سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است که نیمی از آن در مرحله اول ابلاغ شد.
مازندران سه هزار روستا دارد که ۴۳ درصد از جمعیت سه میلیون و ۲۸۳ هزار نفری استان در این مناطق سکونت دارند.
نرخ بیکاری در مازندران طبق آخرین گزارش مرکز آمار ایران حدود ۱۰ درصد است.
طرح اشتغال روستایی از طرح های مهم دولت برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرهاست که پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی با تایید شورای نگهبان در شهریور ماه ۹۶ به استان های کشور ابلاغ شده است.
تسهیلات پیشنهادی دولت از این طرح حدود ۱٫۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی است که معادل ۶۰ هزار میلیارد ریال پیش بینی شد و بانک های عامل که طبق مصوب مجلس شورای اسلامی شامل توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید ، کشاورزی و پست بانک است نیز همین میزان اعتبار داخلی خود را باید برای اشتغال روستایی به این اعتبار اضافه کنند.
در مجموع اعتبار طرح اشتغال روستایی حدود ۱۲۰ هزار میلیارد ریال است که سود آن برای روستاییان مناطق مرزی چهار درصد، برای مناطق معمولی ۶ درصد و برای نواحی صنعتی و واحدهای تولیدی مستقر در آن‌ها و شهرک‌های صنعتی در شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر ۱۰ درصد تعیین شد.
۶۹۸۲/۱۶۵۴

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false