×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

به گزارش جمعه وینا، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در توئیتی نوشت: جنگ به اصطلاح ضدترور آمریکا جان بیش از پانصد هزار نفر را گرفته است. بیش از ۱۱۰ هزار نفر فقط از سال ۲۰۱۶ به بعد کشته شده اند. این افتضاح موجب نابودی عراق، سوریه، لیبی و یمن شده و باعث ایجاد داعش و چندین شاخه وابسته به القاعده شده است. هزینه این اقدام برای رای دهندگان آمریکایی شامل بیش از هفت هزار کشته و بیش از ۵٫۶ تریلیون دلار بوده است. هزینه آن برای خاورمیانه نیز غیرقابل سنجش است.
به گزارش وینا، موسسه «واتسون» آمریکا در پژوهشی اعلام کرد، جنگ هایی که آمریکا پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در عراق و افغانستان و کشورهای دیگر به راه انداخته جان بیش از نیم میلیون نفر را گرفته است.
دانشگاه براون در بیانیه ای افزوده است: آمار جدید اعلام شده از این دانشگاه بیش از ۱۱۰ هزار نفر از آمار قبلی که در آگوست ۲۰۱۶ اعلام شده بیشتر است که بیانگر آن است که این جنگ همچنان با شدت ادامه دارد.
«نیتا کرافورد» نویسنده این تحقیق تاکید کرد بسیاری از کشته شدگانی که در گزارش های مقام های آمریکایی و نیروهای محلی، از آن ها با عنوان عناصر نظامی و مسلح یاد شده، در واقع غیر نظامی هستند.
شبک**۹۴۲۳**۱۹۰۸

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false