×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

« مصطفی آمره» روز شنبه در گفت و گو با وینا، افزود: وزن کالاهای صادراتی صنایع کوچک استان مرکزی بیش از ۲۴ هزار و ۹۵۷ هزار تن برآورد می شود.
وی ادامه داد: بیشترین کالاهای صادراتی استان مرکزی از واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی خیرآباد اراک، دلیجان، خمین، ایبک آباد، اراک و ناحیه صنعتی شهید بابایی به نقاط مختلف جهان صادر شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی بیان کرد: بیشترین کالاهای صادراتی صنایع کوچک مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان به عراق، ترکیه و افغانستان صادر شده است.
آمره اظهار داشت: اکنون کنسرسیوم صادراتی سنگ، نفت و گاز در استان مرکزی فعالیت خود را آغاز کرده اند و کنسرسیوم شرکت های مدیریت صادرات و ساختمان نیز در حال تشکیل و راه اندازی است.
وی ادامه داد: افزایش سطح دانش اعضای کنسرسیوم، کمک هزینه تامین زیرساخت های مورد نیاز برای بازار هدف شامل هزینه خرید و یا اجاره سردخانه، استخدام کارمند محلی تبلیغات و اطلاع رسانی در بازارهای هدف، حمایت در خصوص انتقال و افزایش فناوری و پرداخت یارانه حضور در نمایشگاه های و حضور هیات های صنعتی تجاری خارجی در کشورهای مختلف از مهمترین برنامه های حمایتی به کنسرسیوم های صادراتی است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی اضافه کرد: چهار شرکت صادراتی در بخش های فلزی، سنگ، نفت و گاز نیز در استان تشکیل شده و حمایت های بسیاری نیز برای این شرکت ها برنامه ریزی شده است.
آمره گفت: سه هیات اقتصادی امسال از کشور عراق و یک هیات اقتصادی از کشور سوریه از ظرفیت های شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی بازدید کرده اند و قراردادهای مشارکتی مهمی نیز بین شرکت های داخلی با کشورهای مذکور در حال تنظیم و عقد است.
وی بیان کرد: ۱۵۰ نفر از فعالان بخش تولید امسال متقاضی سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی بودند که تا کنون ۷۰ هکتار زمین به این متقاضیان واگذار شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی گفت: بیشترین زمین ها امسال از شهرک های صنعتی خیرآباد اراک، مامونیه، زاویه، خمین، محلات، دلیجان، نوبران و غرق آباد به متقاضیان واگذار شده است.
یک هزار و ۷۴۴ واحد صنعتی با سرمایه ای بالغ بر ۴۹ هزار و ۸۵۱ میلیارد ریال در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی فعالیت می کنند که ۳۱ هزار و ۳۷ نفر نیز در این واحدهای تولیدی اشتغال دارند.
استان مرکزی با حدود سه هزار واحد صنعتی رتبه نخست تنوع محصولات تولیدی، رتبه چهارم صنعت کشور و جایگاه دوم صنایع مادر تخصصی را دارد.
۳۰۱۷/۳۰۷۵

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false