×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

کامران کریمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار وینا افزود: امسال در سطح ۸۶۰ هکتار از زمین های مستعد بخش مرکزی شهرستان روانسر کشت کلزا انجام شد.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۶۳۰ هکتار از اراضی روانسر به کشت کلزا اختصاص داشت ، تصریح کرد: سطح زیرکشت کلزا در شهرستان روانسر در مقایسه با سال زراعی گذشته ۳۷ درصد رشد داشته است.
مدیر جهاد کشاورزی روانسر ادامه داد: امسال هشت درصد از مزارع کلزای روانسر دچار مخاطرات تگرگ و آبگرفتگی شد و میانگین تولید کلزا به ۲ هزار و ۷۵۵ کیلوگرم در هر هکتار رسید.
کریمی با بیان اینکه امسال سومین سالی بود که کلزا در روانسر کشت شده اظهار داشت: توسعه کشت دانه های روغنی با محوریت زراعت کلزا از جمله برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان است.
وی برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی، استقبال خوب کشاورزان کلزا کار، انتخاب زمان کشت مناسب توسط کارشناسان، تامین و تدارک به موقع نهاده های مورد نیاز و تهیه و آماده سازی ادوات کاشت را از دلایل افزایش سطح زیرکشت این محصول در سال جاری عنوان کرد.
مدیر جهاد کشاورزی روانسر افزود: نیاز کشور به تأمین مواد اولیه تولید روغن خوراکی و رسیدن به خودکفایی در تولید دانه های روغنی، نیاز کم کلزا به آبیاری و جلوگیری از خسارت بیشتر به منابع آب های زیرزمینی و تناوب زراعی مناسب با سایر محصولات مهمترین دلایل توسعه کشت کلزا در روانسر بوده است.
شهرستان روانسر دارای ۶۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که از این مقدار ۱۶ هزار هکتار آبی و مابقی دیم است.
روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
۳۰۳۳/۷۴۵۵

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false