×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

به گزارش وینا ، موجی از سرما صنایع اروپا را در پایان سال ۲۰۱۸ در برگرفت. کاهش تولیدات صنعتی در اروپا حالت دومینو پیدا کرده و در همه کشورها با این کاهش مواجه شده و هیچکدام از کشورهای بزرگ اروپا در امان نمانده اند. تا جاییکه شبح رکود جدید اقتصادی در کشورهای ایتالیا و آلمان ظاهر شده است.
یک بحران زنجیره ای که می تواند در سال ۲۰۱۹ تمام اروپا را در بر بگیرد با اینکه دولت ایتالیا خاطر نشان کرده است که با توجه به مانور اقتصادی، شرایط این کشور بهتر می شود. ‘متئو سالوینی’ معاون نخست وزیر و وزیر کشور نیز اظهار داشت که در صورت بحران ایتالیا آمادگی برای مقابله با آن را دارد.
بر اساس تازه ترین داده های موسسه ملی آمار ایتالیا (ایستات)، تولیدات صنعتی این کشور در ماه نوامبر ۲۰۱۸ میلادی ۱٫۶ درصد نسبت به ماه اکتبر و ۲٫۶ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۷ کاهش پیدا کرده که موجب نگرانی کارشناسان و اقتصاد دانان شده است. در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۸ تولیدات صنعتی ایتالیا ۱٫۲ درصد نسبت به سال قبل رشد داشت و بطور متوسط در سه ماهه سپتامبر تا نوامبر ۲۰۱۸ سطح تولیدات، یک انعطاف یک دهم درصدی نسبت به سه ماهه قبل داشت.
ایتسات اعلام کرد که در ماه نوامبر ۲۰۱۸، تنها کالاهای مصرفی رشدی اندک ( ۰٫۷ درصد) داشتند در حالی که سایر کالاها (۵٫۳- درصد) انرژی (۴٫۲-) کالاهای ابزاری (۲-درصد) افت کردند. بخش های اقتصادی با تمایلات مثبت شامل صنایع غذایی، نوشیدنی و تنباکو (۲٫۷ درصد) محصولات دارویی پایه (۱٫۳ درصد) سایر صنایع مانند تعمیرات و نصب ماشین آلات و تجهیزات (۱٫۱ درصد) می شود در حالی که بیشترین کاهش در صنایع چوب، کاغذ و چاپ (۱۰٫۴- درصد) فعالیت های استخراجی (۹٫۷-) تولیدات محصولات پلاستیکی (۶٫۷- درصد) به ثبت رسید.
کارشناسان اقتصادی بر این عقیده اند که در میان جنگ تجاری با چین و نوسانات بازارها، خطر رکود آمریکا در ۱۲ ماه آینده واقعی تر به نظر می رسد و وقتی در آمریکا صحبت از چشم انداز آینده است، خطر رکود در ایتالیا ممکن است بوقوع پیوسته باشد.
در انتظار داده های آینده ایستات در خصوص سه ماهه چهارم ۲۰۱۸ ، اقتصاددانان بانک ‘سان پائولو’ و ‘اکسفورد اکونومیکز’ و بانک ‘یونیکردیت’ صحبت از رکود فنی در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ می کنند که تاثیرات منفی در سال ۲۰۱۹ خواهد داشت.
اتحادیه بازرگانی ایتالیا ضمن نگرانی از داده های مربوط به سال ۲۰۱۸، اعلام کرد که می تواند پیامدهای منفی برای سال ۲۰۱۹ داشته باشد و سال جاری چالش های دشواری پیش رو هستند. ‘اناماریا فورلان ‘ رهبر این اتحادیه نیز عقیده دارد که این نشانه نگران کننده است که می تواند تاثیرات منفی بر روی اشتغال داشته باشد. اتحادیه کاری ‘ویل ‘ نیز ضمن ابراز نگرانی خواستار کاهش مالیات ها برای بهبود مصرف شد.
شبک**اروپام** ۴۶۱**۱۷۰۸

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false